www.BALANC.eu

Taneční skupina BALANC a lekce pro veřejnost

Jmenuji se LENKA RŮŽIČKOVÁ, tanec a pohyb mě provází celým životem. Už od velmi raného dětství jsem navštěvovala hodiny gymnastiky a baletu. Klasický tanec, jako hlavní obor, jsem nakonec vystudovala na Taneční konzervatoři v Brně. Po dokončení studia jsem se začala zabývat pedagogickou a choreografickou činností nejdříve v Brně, pak v Břeclavi a nakonec na ZUŠ Velké Bílovice, kde jsem v roce 1998 založila taneční skupinu BALANC, která tančí a dělá radost dodnes. BALANC, jako myšlenka vyrovnanosti, prostoupila během let i do mých lekcí pro veřejnost a stala se tak mým mottem.

V roce 1999 jsem si udělala svoji první licenci Aerobiku a přes deset let vedla lekce tanečního aerobiku pro veřejnost.

V roce 2005 vznikly Relaxačně – zpevňující hodiny, které mě začaly sunout blíž k józe. Kombinace power jógy, strečinku, dechu a klidu mě nesmírně naplňovala a naplňuje stále.

Rok 2008 byl pro mě rokem zásadním, narodil se mi první syn Darek … nejlepší a největší školení, jaké může ženu potkat :-)

Rok 2009 byl rokem tanečním, pořádala jsem koncert 11 let BALANC – výroční koncert mé taneční skupiny, srdeční záležitost, mnoho tance.

Rok 2010 byl naplněn Zumba šílenstvím! Ale hezkým šílenstvím :-) Absolvovala jsem dvojnásobné školení fitness tanečních lekcí, které mě zase posunuly o krok dál, a to mám ráda.

V roce 2011 jsem se rozhodla o zopakování zkoušek z anatomie a fyziologie, které jsem absolvovala už v roce 1999, a rozšířila jsem si vzdělání o licenci Individuálního fitness trenéra. Cvičení na strojích v posilovně není mojí cestou, a ani to nebyl záměr školení, ale každá pohybová zkušenost posouvá a to mě baví.

V roce 2012 jsem si splnila pracovní sen v podobě licence Cvičení v těhotenství a po porodu a licence Cvičení na overallech a velkých fitballech. Tato práce mě nesmírně těší, vidím v ní smysl a dává mi radost.

V roce 2013 jsem se účastnila semináře Hormonální jógové terapie. Připravila jsem koncert 15 let BALANC, pro mě vždy nezapomenutelná záležitost.

Rok 2015 - přišlo ke mně druhé obrovské životní štěstí v podobě mého druhého syna Adama, školení mámy v akci pokračuje :-) :-)

V roce 2016 jsem se rozhodla podpořit muže při zdravotním cvičení a cvičení vůbec, a tak vznikly hodiny Rehabilitace pro muže, za které jsem velmi ráda, vidím v nich pokroky a důležitost této cesty. Dále jsem začala dojíždět na individuální lekce k lektorce jógy Dance Čechmanové, která mě inspiruje, baví přístupem a posouvá dopředu. Absolvovala jsem školení Kinesiotaping.

V roce 2017 jsem s radostí zahájila lekce Senior jóga a Balanc jóga. Tejpování se stalo součástí mé práce a rozšiřuji si vzdělání dalším navazujícím kurzem Kinesiotapingu. Absolvovala jsem školení jógy Judity Berkové, zahájila studium pánevního dna a diastázy pod vedením fyzioterapeutky Lady Andrové.

Rok 2018  - další školení pánevního dna Renaty Sahany - metoda 3x3, zahájení vlastních kurzů.

Aktuálně také pracuji na tomto novém webu, který budu postupně doplňovat o nové i starší materiály.

Nejspíš by bylo dosti nudné, kdybych měla napsat, kde, kdo a co všechno bylo mojí cestou a inspirací za 20 let, co se snažím býti dobrým lektorem sama sobě, ale především Vám ... Tak alespoň v kostce, ať se trochu poznáme, než se uvidíme na nějaké z mých lekcí :-)

Add a comment
  • Taneční skupina BALANC vykročila svým tanečním krokem v roce 1998. Sídlem byla, a stále je, Základní umělecká škola Velké Bílovice, která nadále podporuje její kroky. Dalším významným partnerem a finanční podporou je po celou dobu Město Velké Bílovice. Velký dík oběma, bez nich by to nešlo.
  • Zakladatelkou, vedoucí i choreografkou skupiny BALANC je Lenka Růžičková, rozená Paclíková, absolventka Taneční konzervatoře v Brně.
  • Od roku 1998 si ve skupině zatančilo 64 tanečnic.
  • Skupina BALANC se zabývá současným, scénickým i jazzovým tancem a výrazovou show pro diváky. Můžete ji vidět na koncertech ZUŠ Velké Bílovice, Města Velké Bílovice i na samostatných koncertech skupiny BALANC, dále na firemních a soukromých akcích, na plesových předtančeních i na charitativních akcích.
  • Každoročně se účastní mistrovství České republiky ve formacích moderního tance a jiných tanečních soutěží na vysoké úrovni, mnohokrát reprezentovala Českou republiku na mezinárodních soutěžích v zahraničí. Například na mezinárodních soutěžích v Německu, Polsku, Srbsku, Slovensku, Paříži i na Floridě.
  • Za dobu své existence získala mnoho titulů a umístění na předních příčkách. Ovšem za největší úspěch považuje taneční duši skupiny.
  • V roce 2018 čeká skupinu významný koncert 20 let BALANC, na který se již brzy začne připravovat.

Kontakt pro zájemce o spolupráci

Add a comment

Podkategorie

Senior jóga   Cvičení pro těhotné